Земјотрес од 6,1 степен го погоди јужен Мексико

Епицентарот на потресот бил на 101 километар западно од градот Пуерто Мадеро во сојузната држава Чиапас, во близина на границата со Гватемала, на 10 километри под морското дно.
Нема информации за жртви и предизвикана материјална штета.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.