Во пожар изгоре покрив од куќа во Глишиќ

– Пламените јазици го зафатиле објектот околу 7 часот утринава. Веднаш по дојавата за пожар интервениравме со две противпожарни возила и 5 пожарникари. На помош ни дојде и противпожарното возило на јавното претпријатие „Македонски шуми”, „Бор” од Кавадарци, со двајца пожарникари – изјави Илчо Богевски, командир на територијалната противпожарна единица од Кавадарци.

Се утврдуваат причините за пожарот.

Извор Плусинфо

Leave a Reply

Your email address will not be published.