Во Кавадарци пријавен за исчезнат 46 годишен скопјанец

Во полициската станица во Кавадарци е пријавен за исчезнат 46 годишниот Ацо Николов од Скопје, кој веќе неколку години живеел под кирија во градот.

Како што информира портпаролот на СВР Велес, Анита Стојковска, исчезнувањето го пријавила неговата мајка на 9. март оваа година.

– Полицијата превзема мерки за пронаоѓање на исчезнатото лице, информира Стојковска.

Извор Бриф

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.