Аксел Висел ова лето нема да го напушти Зенит

Челниците на рускиот клуб не сакаат да се откажат од услугите на најдобриот играч на Зенит минатата година.
За белгијскиот фудбалски репрезентативец фудбалскиот клуб ПСЖ, беше наводно спремен да плати сума од 40 милиони евра.
Белгијскиот репрезентативец минатото лето од Бенфика стана член на Зенит, и потпиша договор до 2017 година.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.