Виљареал незапирлива во новата сезона

Виљареал во натпреварот против Еспањол беше многу подобар противник. Натреварот побеѓу Виљареал и Еспањол заврши со резултат од 2:1.
Додека натпреварот помеѓу Гетафе и Селта Виго, заврши со резултат од 2:0.
Повратникот во најелитното шпанско натпреварување, од почетокот на сезоната покажува навистина фантастични игри, а тие фантастични игри резултираат и со освоени бодеви.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.