Немања Видиќ изјави дека неговата повреда е минато

Српскиот одбранбен репрезентативец во редовите на Манчестер Јунајтед во декември 2001 година се здоби со повреда на лигаментите на коленото на натпреварот против Базел од најелитното фудбалско натпреварување Лигата на Шампионите.
Искусниот дефанзивец поради проблем со истата повреда ја пропушти турнеата По Азија и Австралија.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.