(ВИДЕО) Китев: Преродбата од 100 чекори се претвори во масовна кражба од 10 години!

Бетиан Китев, кавадаречкиот народен пратеник од редовите на СДСМ, со свое излагање од собраниската говорница околу 10 годишното владеење на ДПМНЕ како и крадење на државната каса. Китев зема збор околу лагите кои ги пласира режимот на Груевски за евентуална гасификација на Република Македонија, обвини дека доколку актуелната власт во заминување сакала да го реши проблемот со гасификацијата истото ќе го направеле уште во далечната 2006 година кога дојдоа на власт и седнаа во своите фотељи.

Наместо да се реши проблемот, владата во заминување пред секои избори ги задолжуваше македонските граѓани со стотици милиони евра за притоа со парите купат уште некоја човечка душа и со тоа си го пролонгираат своето недемократско владеење, вели Китев. Повеќе од видеото.

One thought on “(ВИДЕО) Китев: Преродбата од 100 чекори се претвори во масовна кражба од 10 години!

  • November 16, 2015 at 1:25 pm
    Permalink

    Do pratenikot, a i do mediumite edna zadaca… Da istrazat malku zosto im kasnat platite na budzetarite vo Kavadarci vo obrazovanieto i kulturata? Minatiot mesec (oktomvri) im docnea 12 dena, a ovoj veke cetiri… So ogled na toa sto SONK e zalepen za vlasta, ovie institucii kako i da nemaat sindikat… Od kavadareckite li budzetari se krati za da si go tera ceifot Gruevski so zicara na skopsko Vodno??

Leave a Reply

Your email address will not be published.