(ВИДЕО) Историски момент: Левандовски за девет минути постигна пет гола!!!

Волфсбург водеше со 1-0 по првото полувреме, а во вториот дел се случи нешто што до сега на никој не му успеало.
Роберт Левандовски изедначи во 51. минута, а до 60. уште четири пати ја тресеше мрежата на Бенаљо. Полскиот напаѓач постигна неверојатни пет гола за само девет минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published.