Верон повторно на фудбалските терени

“ Не сум во таква форма како што бев во 2009 година кога ја освоивме Копа Либертадорес, но исто така сум многу мотивиран, затоа што сакам многу да играм фудбал“.
Некогашниот играч на Лацио, Манчестер Јунајтед, Челзи и Интер во 2007 година се врати во Естудијантес и освои две шампионски титули и еден Копа Либертадорес.
За репрезентацијата на Аргентина одигра 73 натпревари и постигна 9 погодока.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.