Три македонски екипи со настап во квалификациите од Лига Европа

На првиот натпревар во Литванија резултатот беше нерешен 2:2.
Со нерешен резултат од Скопје, на гости кај Пјуник во Ерменија отпатува Тетекс.
Тетовчани на првиот дуел одиграа без победник 1:1. Почетокот на средбата Пјуник – Тетекс е во 17 часот.
Третиот македонски тим кој ќе се обиде да се пласира во следното квалификациско коло е Металург. „Металурзите“ на домашен терен загубија со 1:0, па попладне од 18 часот на теренот на Карабах (Азербејџан) ќе имаат императив победа.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.