Утре краткотраен пороен дожд

Попладне во крајните јужни делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.Утринската температура од 10 до 19, а дневната од 28 до 38 степени. 

Во Скопје ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер.Утринската температура ќе се спушти до 18, а дневната ќе достигне до 34 степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published.