Мега апсење: Падна првиот човек на Вељаноски за шпионажа

Според неофицијалните информации, приведен е шефот на кабинет на првиот парламентарец Трајко Вељаноски а во полициска станица се наоѓа и Борис Дамовски од продукцијата „Контрабанда“ која стои зад популарните „Еднооки“.

Сеуште нема информации за какво дело се работи.

Од МВР нема официјална потврда за случајот. Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Извор press24.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.