(Видео) Уапсен демонстрантот кој со зборови го расплака полицискиот службеник

Портпаролот на заводот, Антонет Мангробанг, изјавува дека Холанџанецот Томас ван Берсум е идентификуван како демонстрант кој е фотографиран како вика врз филипинскиот полицаец, облиен со солзи за време на антивладините протести во Манили 22 јули, пренесува агенцијата АФП.


Споре кажувањата на полицијата, овој активист на тогашните демонстрации, не ја поминал границата со туристичка цел, туку како што изгледа со вака настанатата состојба тој е дојден да ги подржи антивладините демонстрации.


 

Leave a Reply

Your email address will not be published.