Трагедија: Почина пет месечно бебе од ромска националност во Кавадарци

Според болничкиот персонал, бебето било од ромска националност и било донесено мртво од страна на родителите, а лекарите само констатирале смрт.

Истражен судија наложил да се изврши обдукција на телото, а полицијата повеќе детали најави за денес откако ќе заврши обдукцијата.

Извор Канал5

Leave a Reply

Your email address will not be published.