Тијаго Силва: Виљанова ме повика во Барса

Одличниот дефанзивец по освојувањето на Купот на КОнфедерациите во Рио де Женеиро изјави дека тренерот на шампионот во Примера Тито Виланова сака да го види Дијаго како го носи дресот на Барселона.


– “Тито е феноменален тренер, човек на кој му се дивам. По натпреварот во Лигата на Шампионите, тој пристапи до мене и почнавме да разговараме, разговорот траеше кратко. Во текот на тој разговор тој ме побара да го облечам дресот на Барселона за новата натпреварувачка сезона. Но јас сум среќен во ПСЖ, се чуствувам навистина многу добро“.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.