Богоевски: “Ниту една партија ми нема ветено место на која било пратеничка листа”

пишува Павле Богоевски Драги соборци и соборки, Не сакав да коментирам на шпекулациите но работава е премногу голема, а темата

Read more

(ВИДЕО)Герасим Лазов: “Протестирам за иднината на моето дете!”

Герасим Лазов, еден од учесниците во протестите на Шарената Револуција во Кавадарци, со свое обраќање до кавадаречката и македонската јавност.

Read more

(ВИДЕО) Бојадисана општинската зграда на Кавадарци како никогаш до сега!

Заканите и притисоците кои деновиве пристигнаа од МВР на адреса на лица кои активно се вклучени во протестите на Шарената

Read more

Чавков “удре” по кавадаречките учесници во Шарената Револуција!

Герасим Лазов од Кавадарци, уште еден, нов, кој знае кој по ред учесник во Шарената Револуција, денеска беше повикан на

Read more