УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Јанчев го споредуваат со Панов, а тој вели: “Немојте толку да ме понижувате!”

Јанчев се дистанцира од Панов, за него е понижувачки кога би се споредувале Гафовите кои излегуваат од устата на Митко

Read more

ДПМНЕ Кавадарци од пусти срам го кријат својот шеф на изборниот штаб!

Промена на шеф на изборниот штаб на ОК ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци Горица Пеливанова Вилхелм, претседателката на совет на ооштина Кавадарци во

Read more

СЕКОЈА ЧЕСТ: Историски петчасовен тв дуел меѓу Китев и Јанчев!

Кавадарци и кавадарчани уживаа во тв дуел кој го приредија кандидатите за градоначалници Синоќа на телевизија КТВ се случи вистинско

Read more

(ВИДЕО) Во два наврати различни изјави! Дали Јанчев е член на ДПМНЕ или не?

За неполн месец кандидатот за градоначалник на ДПМНЕ од Кавадарци со две различни изјави по одредено прашање На синоќешниот телевизиски дуел

Read more

Јанчев на тв дуел со Китев, јавноста очекува вистински прашања од водителот!

Китев и Јанчев на мегдан, конечно на тв дуел на кавадаречки медиум На иницијатива на кавадаречката телевизија КТВ, испратена е

Read more

Јанчев освои 12.077, Китев 11.482 гласови во првиот изборен круг!

Кавадарци оди во втор изборен круг Вчерашниот ден од локалните избори 2017 година не го даде градоначалникот за општина Кавадарци

Read more

ЕКСКЛУЗИВНО: ВМРО-ДПМНЕ си сокршиле уште еден партиски штаб во Кавадарци !!!

ВМРО-ДПМНЕ искршиле уште еден партиски штаб на Митко Јанчев? Искршен е партиски штаб од одредена група членови и симпатизери од

Read more

(ВИДЕО) ЛАПСУЗ на Јанчев: “Ние во Кожувчанка немаме синдикат, ама имаме ISO стандарди!”

“Кожувчанка” со преку 200 вработени нема синдикат кој би се борел за правата на работниците На гостувањето на радио “Канал

Read more