Борис Давидов се приклучи на промените, даде подршка за Бетиане Китев

Борис Давидов ја даде својата поддршка за идниот градоначалник на општина Кавадарци Независниот кандидат за градоначалник Борис Давидов кој учествуваше

Read more

Еве ги 7-те избирачки места каде Јанчев најмногу водеше по првиот изборен круг

Гласовите од селаните најмногу му помогнаа на Јанчев после првиот изборен круг во Кавадарци После првиот изборен круг од локалните

Read more

СЕКОЈА ЧЕСТ: Историски петчасовен тв дуел меѓу Китев и Јанчев!

Кавадарци и кавадарчани уживаа во тв дуел кој го приредија кандидатите за градоначалници Синоќа на телевизија КТВ се случи вистинско

Read more

Јанчев на тв дуел со Китев, јавноста очекува вистински прашања од водителот!

Китев и Јанчев на мегдан, конечно на тв дуел на кавадаречки медиум На иницијатива на кавадаречката телевизија КТВ, испратена е

Read more

Јанчев освои 12.077, Китев 11.482 гласови во првиот изборен круг!

Кавадарци оди во втор изборен круг Вчерашниот ден од локалните избори 2017 година не го даде градоначалникот за општина Кавадарци

Read more

СКАНДАЛ: Јанчев и ОК ДПМНЕ Кавадарци активираа црна кампања против Китев!

ДПМНЕ за Јанчев фрла огромна сума пари на анонимуси од портали активирани за црна кампања Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се

Read more

Жителите од Бегниште побараа земјоделските површини да им се одземат на функционерите и профитери од ДПМНЕ!

Жителите на село Бегниште го кажаа своето, бараат земјоделските површини да им се вратат на вистинските земјоделци Бетиан Китев, заедно со

Read more