(ВИДЕО)Герасим Лазов: “Протестирам за иднината на моето дете!”

Герасим Лазов, еден од учесниците во протестите на Шарената Револуција во Кавадарци, со свое обраќање до кавадаречката и македонската јавност.

Read more

(ВИДЕО) Бојадисана општинската зграда на Кавадарци како никогаш до сега!

Заканите и притисоците кои деновиве пристигнаа од МВР на адреса на лица кои активно се вклучени во протестите на Шарената

Read more

Чавков “удре” по кавадаречките учесници во Шарената Револуција!

Герасим Лазов од Кавадарци, уште еден, нов, кој знае кој по ред учесник во Шарената Револуција, денеска беше повикан на

Read more

„Нема правда, нема мир“ – нова песна и спот на Бени и Нонстоп

Македонскиот рок состав Бени и Нонстоп сними нова песна и видео спот насловени со актуелниот демонстрантски слоган – „Нема правда,

Read more

Кавадарци протестира, граѓанинот се буди, следува најмасовниот протест досега!

Кавадарци протестира, бидете дел од историјата! Почитувани граѓани и граѓанки, Во светло на општата аболиција од претседателот Иванов од 12

Read more