Кривична пријава за Митко Јанчев и уште тројца “пајташи” од Кавадарци!

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, доби кривична пријава за сторено дело “фалсификување пријава” Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци  поднесе

Read more

ЈАНЧЕВ вели дека не бил приведен, медиумите на ГРУЕВСКИ шират ЛАГИ и СТРАВ!

Јанчев му удре “шамар” на ДПМНЕ, на Груевски и на медиумите на Груевски Медиумите на Груевски шират лаги и страв, министерството

Read more

Ќе се “чешла” работењето на центарот за социјални работи во Кавадарци!!!

Почната е истрага за финансиски злоупотреби во центрите за социјални работи Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, информира

Read more

ЕКСКЛУЗИВНО: ОК на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци си го “начука” за сите пари!!!

Невиден срам, од општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ лажно пријавиле дека некој им го искршил партискиот прозорец!!! Од ВМРО-ДМПНЕ Кавадарци, на

Read more

Инцидент или рутинска контрола? МВР вели дека Јанчев не застанал на даден знак

Две спротивни изјави, една на лице кое било заедно со Митко Јанчев и онаа на Министерството за внатрешни работи на РМ Од

Read more

Полицаец зјае додека запрежна кола се движи по еднонасочна улица!

Зачудувачки несекојдневен настан, полицаец препушта возило по еднонасочна улица Запрежна кола, неозначена, необелажана се движи по еднонасочна улица во спротивен

Read more

Чавков “удре” по кавадаречките учесници во Шарената Револуција!

Герасим Лазов од Кавадарци, уште еден, нов, кој знае кој по ред учесник во Шарената Револуција, денеска беше повикан на

Read more