ЈАНЧЕВ вели дека не бил приведен, медиумите на ГРУЕВСКИ шират ЛАГИ и СТРАВ!

Јанчев му удре “шамар” на ДПМНЕ, на Груевски и на медиумите на Груевски Медиумите на Груевски шират лаги и страв, министерството

Read more

Еве ги 7-те избирачки места каде Јанчев најмногу водеше по првиот изборен круг

Гласовите од селаните најмногу му помогнаа на Јанчев после првиот изборен круг во Кавадарци После првиот изборен круг од локалните

Read more

Јанчев на тв дуел со Китев, јавноста очекува вистински прашања од водителот!

Китев и Јанчев на мегдан, конечно на тв дуел на кавадаречки медиум На иницијатива на кавадаречката телевизија КТВ, испратена е

Read more

Јанчев освои 12.077, Китев 11.482 гласови во првиот изборен круг!

Кавадарци оди во втор изборен круг Вчерашниот ден од локалните избори 2017 година не го даде градоначалникот за општина Кавадарци

Read more

(ВИДЕО) Пеливанова-Вилхелм го “нокаутира” Ристо Сакалиев, призна и дека се местеле тендери!

Пеливанова-Вилхелм со аперкат и десно кроше директ во брадата на Сакалиев Пеливанова-Вилхелм и општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференција

Read more

(ВИДЕО) ЛАПСУЗ на Јанчев: “Ние во Кожувчанка немаме синдикат, ама имаме ISO стандарди!”

“Кожувчанка” со преку 200 вработени нема синдикат кој би се борел за правата на работниците На гостувањето на радио “Канал

Read more