Списокот на фудбалери на Анчелоти

Голем дел од фудбалерите се играчи кои играат на позицијата средина, како што се: Гундоган, Видал, Илираменди, Верати, Иско, Кондогбиа, и фудбалери кои играа во нападот, како што се: Луис Суарез и Левандоновски.


Во моментот најзагрозено му е местото на хрватскиот играч од средината на теренот, Лука Модриќ. Дали по ваквата разврска во Реал Мадрид, Лука Модриќ ќе тропне на вратата на Челзи.

Leave a Reply

Your email address will not be published.