Сообраќајна несреќа кај Неготино

До несреќата е дојдено поради недавање предимство на пат, при што патничкото моторно возило „мерцедес“ со неготински регистарски таблички управувано од жител на село Пепелиште се судрило со товарно моторно возило со српски регистарски таблички, при што на мерцедесот е предизивикана поголема материјална штета.

За среќа нема жртви.Истрагата за причините за несреќата е во тек.

Извор и фото negotinoinfo.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.