Шварцер во Челзи

Чуварот на мрежата на Фулам на “Стемфорд Бриџ“ пристигна без оштетување бидејќи му зафрши договорот со Фулам. Австралијанецот со Челзи потпиша едногодишен договор. Тој стана член на екипата на Фулам во 2008 година.
Минатата сезона одработи на 36 натпревари. Шварцер својата голманска кариера ја започнал во екипата на Маркони Сталионс, за подоцна да стане член на Динамо од Дрезден, Кајзерслаутерн, Бредфорд, Мидлсборо и Фулам.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.