Севиља во своите редови го донесе напаѓачот на Стеауа Раул Русеску

Русеску доаѓа како замена за Хесус Навас кој потпиша договор за Манчестер Сити, а договорот му е потпишан на 5 години.

Раул Русеску имаше фантастична сезона, каде што беше најдобар стрелец во романското првенство со 21 постигнат погодок, додека беше и запамтен и во Лига Европа каде што беше стрелец на 5 погодоци.


Севилја соопштува дека вкупниот трансфер е 40 милиони евра.


Милош Красиќ се спомнува како еден од следните засилувања на Севиља, додека Алваро Негредо најверојатно ќе го напушти клубот.

Leave a Reply

Your email address will not be published.