Пукање со огнено оружје во центарот на Кавадарци

Настанот во полиција е пријавен од 48 годишно лице.Настанот се случил дваесетина минути пред 22 часот кога двајца браќа, кавадарчани, се возеле со своето возило низ центарот од Кавадарци.Притоа ненадејно се слушнал силен екот од огнено оружје од кое се пукало од непосредна близина.Веднаш забележале дека задната шофершајбна е искршена.

Полициска единица извршила увид на  лице место и е пронајдена чаура од огнено оружје.А има и едно осомничено лице.

Leave a Reply

Your email address will not be published.