Принцот Филип (91), сопругот на кралицата Елизабета е во болница

Во сопштувањето се наведува дека војводата од Единбурге примен во болница во Лондон, и дека врз него се прави хирушки зафат, пренесува АФП.
Се очекува дека во болница ќе остане најмалку две недели, се наведува во соопштението од страна на Бахикамската палата

Leave a Reply

Your email address will not be published.