Поставена бомба во автомобил на вработен во МВР

Случајот бил пријавен околу 23 часот во полициската станица Чаир.

Бомбата, како што информираат од МВР, била поставена на брисачите од неговиот автомобил „Алфа“. По извршениот увид полицијата превзема мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор Либертас

Leave a Reply

Your email address will not be published.