Половина милион евра не се чуваат дома, ќе ви ги украдат

Сопственикот на станот М.М (57) од Скопје, пријавил во полиција дека непознат сторител во периодот од 21 до 23 јуни со употреба на погоден предмет влегол во домот и го земал металниот сеф во кој биле парите, како и разновиден златен накит и документација. Вкупната материјална шетата се проценува на околу 33.580.000 денари.
Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за откривање на сторителот. 

Извор Утрински

Leave a Reply

Your email address will not be published.