Перо Антиќ против Данкан во првиот натпревар од НБА Лигата

Во своето деби или во својот прв историски натпревар нашиот репрезентативец ќе ги одмери своите квалитети со центарот а воедно и мега ѕвезда Тим Данка. Што значи, тимот на Аталанта на 18 октомври новата сезона ќе ја започне со натпревар пторив Сан Антонио Спарс.
По натпреварот со Сан Антонио, второто соочување на Антиќ ќе биде најверојатно против екипата на Менфис кој е закажан најверојатно за на 21 октомври
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.