Пандев ќе паузира на натпреварот со Србија

ФФМ наведува дека ја прифатила молбата од страна на италијанскиот прволигаш Наполи, Горан ПАндев да биде ослободен од репрезентативните обврски бидејќи во петок се игра дербито во Серија А Рома наспроти Наполи.
“Одлучивме позитивно да орговориме на барањето на екипата на Наполи, што значи дека Пандев ќе го пропушти овој натпревар, кој не е од никаква значајност за нас“.
Натпреварот ќе се одигра во вторник во 20.30 часот.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.