Торес: Останувам во Челзи

Последните неколку денови низ медиумите провејува веста дек шпанскиот фудбалски гигант Барселона е наводно заентересирана за ангажирање на Фернандо Торес за во идната натпреварувачка сезона.
Фернандо Торес во Челзи пристигна од Ливерпул во 2011 година.
На ваквите медиумски провејувања Торес изјави, “Чест ми е што Барса ме сака да ме види во своите редови, но во моментот сметам дека Челзи е единствениот тим каде можам да се пронајдам. На чело со Жозе Мурињо сметам дека ќе ја допрам и најдобрата форма која ја имав некогаш“.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.