Обид за силување на кавадарчанка во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.В.(25) од Струга за сторено кривично дело „силување“ во обид. Денес, на ул. „Богомилска“ во Охрид пријавениот дошол во куќата каде престојувала Б.Р.(33) од Кавадарци, при што со употреба на физичка сила се обидел да изврши силување над истата, но откако му се заканила дека ќе повика полиција пријавениот го напуштил станот.

Извор Либертас

Leave a Reply

Your email address will not be published.