Реал Мадрид се засили со играч од Реал Сосиедат

Договорот е потпишан на шест години, соопштуваат челниците на кралскиот клуб.
Реал Мадрид ќе плати 39 милиони евра за младиот репрезентативец на Шпанија.
Претседателот на Реал Сосиедат за шпанските медиуми изјави дека е благодарен на Илијараменди за годините и игрите кои ги остави во екипата на Реал Сосиедат.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.