Кристијано Роналдо незадоволен од својот клуб поради заминувањето на Озил во Арсенал

Менаџерите за трансвер на играчи се одлучија да го продадат германскиот репрезентативец Озил на лондонски Арсенал.

Екипата од Лондон го фати последниот воз за да го стави под суво овој навистина корисен играч. На тоа и алудираше Кристијано Роналдо. Зошто е продаден Озил иако тој имаше одлична сезона во дресот на кралевите.

Озил одигра 51 натпревар и постигна 10 натпревари.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.