Најдобриот тим во Примера за оваа година

Во анкетата учествуваа повеќе од 150 000 читатели а на основа на гласање за кој е идеалниот тим во Примера.


Составот на најдобриот состав во Примера оди по следниот распоред:
– Тибо Куртоа (Атлетико Мадрид)
– Карлос Мартинес (Сосиедат)
– Џорџи Алба (Баарселона)
– Серхио Рамос (Реал)
– Инјиго Мартинес (Сосиедат)
– Серхио Бускетс (Барселона)
– Кристијано Роналдо (Реал)
– Езил (Реал)
– Фалкао (А.Мадрид)
– Иниеста (Барселона)
– Меси (Барселона)


За најдобар тренер на овој тим е прогласен Диего Симеоне (А. Мадрид), а тренер кој најмногу ги разочара читателите е Жозе Мурињо (Р. Мадрид).

Leave a Reply

Your email address will not be published.