(Видео) Мурињо им се спротистави на новинарите

Англиските новинари ги интересира зошто на списокот на фудбалери кои треба да го одиграат натпреварот против Стеауа, не се наоѓа белгискиот репрезентативец Кевин Де Брујн.
“Ова е фантастично. Никој веќе не ме прашува за Мата. Неколку недели зборувавте за Мата, зошто не игра , зошто не е на клупата а сега тема е Кевин Де Брујн. Вие наместо да се занимавате со оние фудбалери кои играат, вие се занимавате со оние кои не играат. На теренот може да истрчаат само 11 мина а во записникот може да има само 18“.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.