Мурињо без еден првотимец до крајот на сезоната

Овој млад холански репрезентативец многу потсетува на канадската поп ѕвезда Џастин Бибер. Марко Ван Гинкел се повреди на натпреварот за Лига Купот против екипата на Свиндом, натпревар кој заврши со резултат од (2:0) во корист на Челзи.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.