Малуда во Трабзон

Францускиот фудбалер има 33 години, а за Челзи одигра вкупно 220 натпревари и постигна 45 погодока.
Минатата сезона не играше, од управата на клубот бараше дозвола да го напушти но не му беше дозволено и тој цела година тренирал со вториот состав на Челзи.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.