Мајка и бебе починаа при породување

Мајка и нејзиното бебе починале при породување во болницата во Гевгелија.

Директорот на гевгелиската болница го потврди случајот и информираше дека била повикана полиција. Телото на мајката и бебето се предадени на обдукција.

Извор ПРЕС24

Leave a Reply

Your email address will not be published.