(Видео) Мајами ја одбрани титулата

Најзаслужен за победата на Мајами, а воедно и најдобар играч на натпреварот и МВП на финалето втор пат по ред, е Леброн Џејмс кој постигна 37 коша, а имаше и 12 скокови и четири асистенции.

Во екипата на Сан Антонио најпрецизен беше Тим Данкан со 24 поени и 12 скокови, но го промаши клучниот шут за изедначување на резултатот во последната минута.

Leave a Reply

Your email address will not be published.