Кунг-фу сесија во македонскиот парламент


Tepacka vo sobranie by 24vesti

Од Собранието засега не сооопштуваат за каков тип за повреда се работи и кој пратеник бил повреден, пренесува Плусинфо.

Пратениците на ДПА и ДУИ физички се пресметаа на Комисијата за финансии и буџет. Собранискиот канал го прекина преносот откако по говорот на пратеникот на ДПА се виде како двајцата пратеници Талат Џафери и Орхан Ибраими се борат во салата.

По ова се вклучија повеќе пратеници во тепачката по што реагираше обезбедувањето.

Ова е продолжение на вчерашната жестока дебата за ребалансот на буџетот. ДПА ја обвинува ДУИ дека нема никакво влијание во коалицијата и дека не се грижи за потребите на Албанците.

Leave a Reply

Your email address will not be published.