Роналдо: Монако? Среќен сум во Реал

– Монако? Сега за сега размислувам само околу одморот, сакам да се релаксирам онолку колку што ми дозволува времето кое го имам на располагање. Во фудбалот е секогаш можно се и сешто, па затоа не вели никогаш, не е така. Но во овој случај е јасно, јас сум среќен во Мадрид и тоа ви е доволно- изјави Кристијано Роналдо за португалските медиуми.
Португалскиот репрезентативец сеуште го немаат продолжено договорот со Реал Мадрид.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.