Анди Керол наскоро ќе потпише договор за Вест Хем

Напаѓачот на Ливерпул минатата натпреварувачка сезона беше на позајмица во Вест Хем и таму постигна 7 погодока во 24 натпревари.
Вест Хем за овој 24 годишњак ќе плати сума од 15 милиони фунти, што е 20 милиони помалку од неговиот трансфер кога го напушти Њукасал и премина во Ливерпул.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.