Кавани го предводеше ПСЖ до победа

Актуелниот шампион го отвори резултатот во 24 минута од натпреварот, но на почетокот на второто полувреме Алекс постигна автогол и резултатот беше израмнет. Но сепак составот на Лорант Блан стигна до за нив многу важни три бода со погодокот на Лавеци дваесет минути пред крајот на натпреварот.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.