Касиљас разочаран од Анчелоти

“Кралскиот клуб“ на Сантијаго Бернабе го надигра клубот на Бетис со резултат од 2:1, а целовкупната спортска јавност навистина беше изненадена од потегот на Карло Анчелоти со неставањето на Икер Касиљас. Падот и можеби лошата форма на Касиљас ја наговести сега тренерот на Челзи Жозе Мурињо, а сегашниот тренер на Мадрид, Карло Анчелоти само ја потврди.
Марка наведува дека Касиљас имал конфликтен разговор со помошник тренерот на голманите Хуан Каналес.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.