Каде ќе ја продолжи својата кариера Ето?

Тој имаше одлична сезона за италијанскиот клуб во 2009 како иво 2011 година, по што следеше негово заминување во Анжи.
Но проектот на Анжи полека но сигурно се распаѓа, па неговите големи и скапо платени ѕвезди се во потрага по нови клубови.
Камерунецот во Интер ги освои не само срцата на навивачите него и сите можни трофеи. Трипати по ред ја освојуваше титулата во Серија А на чело со Мурињо, еден Италијански Куп.
Воглавно Мурињо бил заинтересиран за Ето, но како што потврдува етовиот агент, екипата на Челзи не потпишувала со играчи постари од 30 години. Ето моментално има 32 години.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.