Интер продолжува со одличната игра

Составот на Интер стигна до четвртата победа во оваа сезона, со што ја превзема втората позиција во Серија А, каде заостанува со 2 пода пред водечката Рома.
Во последното одиграно коло екипата на Интер ја совлада Фиорентина со што Интер на Фиорентина им го нанесе првиот пораз во оваа сезона. Гостите го отворија натпреварот во 15 минута во второто полувреме, но фудбалерите на Интер преку одличната игра со два погодока во финишот на натпреварот го превртија резултатот во нивна корист со што ги освоија толку посакуваните три бодови.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.