(Видео) Ибрахимовиќ постигна три погодока

Првиот погодок популарниот Ибра го постигна од 15 метри, како и вториот дваесет минути покасно. Гостинската екипа во 38 минута од натпреварот намали на 2:1 од пенал, а до завршување на првото полувреме Норвежаните го израмнија резултатот. На почетокот на второто полувреме Ибра го зголеми резултатот преку слободен удар, и на тој начин постигна хет трик.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.