Холанскиот тренер Гус Хидинг го продолжи својот договор со Анжи

 

– Задоволен сум што двете страни одлучија да ја продолжат соработката, изјави дитекторот на управата на Анжи, Константин Ремчујуков на својот Твитер профил.
Анжи последниве две сезони потрошија големо богатство на играчи од страна како што е Самјуел Ето, а сепак завршија на трето место во Рускиот шампионат.
Анжи стигна и до финалето од националниот Куп во кој изгуби на пенали од ЦСКА МОСКВА.

Leave a Reply

Your email address will not be published.